Rreth 200 milione USD borxhe te “monizmit”

14/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Kanë kaluar rreth 20 vjet nga përmbysja e sistemit komunist në vend dhe duket se gjithçka ka ndryshuar mbi mënyrën e të jetuarit, mentalitetit, modelit ekonomik etj. Duket se ngjarjet e 55 viteve qeverisje të Enver Hoxhës i përkasin së kaluarës dhe me kalimin e kohës, po harrohen. Por fqinjët tanë dhe aleatët e dikurshëm komunistë nuk harrojnë detyrimet që Shqipëria ka për borxhet e marra deri në vitin 1991. Nga viti 1945 dhe deri në 1991, periudhë kur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of