Rreziku dhe premisat

26/10/2020 11:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia botërore / Pandemia Covid-19 do të përshpejtojë ndryshimet në ekonominë botërore. Kjo sjell njëkohësisht mundësi dhe rreziqe   Teoria e “mjellmave të zeza” thotë se ngjarjet e paparashikueshme me ndikim të lartë, luajnë një rol shumë më të madh se sa mendojnë shumica e njerëzve, shkruan The Economist. Kjo teori ekzistonte shumë kohë para vitit 2020, kur shkencëtarët kishin frikë se një sëmundje zoonotike e frymëmarrjes me origjinë në Azi, mund të përhapej në mbarë botën. Por askush nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of