Rreziku i 1.6 miliard euro

07/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Sa problematike eshte pesha e madhe qe ze kredia ne valute ne totalin e huase ne vend. Paralajmerimet e Bankes se Shqiperise dhe reagimet e bankiereve Kreditimi i ekonomise nga sektori bankar vazhdon te rritet me ritme te larta. Per vitin 2007, teprica e kredise arriti ne 287.5 miliard leke me nje rritje prej rreth 50% krahasuar me nje vit me pare. Ne raport me Prodhimin e Brendshem Bruto, kredia shenoi nje norme rritjeje vjetore rekord, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of