Rreziku i tregtise se larget

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Me forcimin e pozitave ne treg, kompanite shqiptare kane rritur lidhjet me tregje te largeta. Por urat e ngritura ne tregti duhet te jene te levizshme. Kostot e larta te transportit rrezikojne te zvogelojne harten e tregtise dhe njekohesisht ta bejne tregun vendas me te ndjeshem nga luhatjet qe ndodhin jashte Nga Albana MUCAJ Kompanitë tregtare shqiptare kanë përforcuar pozitat në treg. Dy dekada mjaftuan që bizneset tregtare të mund të krijojnë lidhje me tregje të mëdha e të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of