Rreziku nga informaliteti, si duhet të rregullohet tregu i botox

10/08/2020 11:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dermatologia Brunilda Bardhi, në cilësinë e kryetares së Shoqatës të Dermatologjisë, Kozmetikës dhe Estetikës Shqiptare, këshillon që në këtë periudhë pandemie, njerëzit duhet t’u drejtohen mjekëve profesionistë për trajtimet e bukurisë. Znj. Bardhi thotë se në vend janë të shumta materialet e pacertifikuara që përdoren dhe shumë shërbime kryhen në parukeri apo qendra estetike të paautorizuara. Për këtë arsye, sipas saj, tregu ka nevojë të riorganizohet në përputhje me kriteret ndërkombëtare. “Për të kryer këto procedura duhet të jesh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of