Rreziku nga vjedhjet re zgjuarar

03/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sot bankat rrezikohen jo vetëm nga grabitjet e “nxehta’ dhe të dhunshme, por edhe nga ato të “ftohta”, të qeta e pa zhurmë, që mund t’i kryejnë grabitës me kravata, të shkolluar dhe në disa raste shumë të shkolluar, të cilët shfrytëzojnë pikërisht rrjetet informatike, hallkat më të dobta të këtij sistemi, gabimet njerëzore gjatë përdorimit të fjalëkalimeve etj. Siguria në banka është një domosdoshmëri e përhershme, e cila bëhet e pranishme nga dita e parë që fillon aktivitetin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of