Rrëzimi dhe ringritja e shpejtë e kredisë konsumatore

23/11/2020 11:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKredia konsumatore pati efektet më të ndjeshme nga mbyllja e ekonomisë, me rënie drastike të huadhënies së re dhe tkurrje të portofolit. Por, gjallërimi i ekonomisë në tremujorin e tretë duket se e ka përmirësuar më shpejt nga sa pritej. Kredia e re në tremujorin e tretë u rrit me 50%, ndërsa bankierët shprehen se kërkesa ka njohur rritje graduale dhe huadhënia po i afrohet vlerave të vitit të kaluar             Ersuin Shehu Kriza ekonomike që pasoi pandeminë e COVID-19 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of