Rreziqet e ekonomise shqiptare

03/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervistë me Richard Eames, analist dhe përgjegjës për Shqipërinë i njësisë “Economist Inteligence Unit” Economist Intelligence Unit ka ndryshuar parashikimin për rritjen e Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) të Shqipërisë nga 6% në 5%. Shqipëria nuk rrezikohet në afatin e shkurtër nga mbinxehja, për vetë kushtet e zhvillimit ekonomik të vendit, megjithatë disa rreziqe si problemet me energjinë dhe inflastruktura e dobët mund të përbëjnë rrezik në të ardhmen. Në një intervistë për “Monitor”, Richard Eames, analist dhe përgjegjës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of