Rreziqet e rritjes se borxhit

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ornela Liperi Buxheti i vitit 2008: Si do të ndryshojë struktura e të ardhurave pas vendosjes së taksës së sheshtë. Nga i mbledhim të ardhurat dhe si i shpenzojmë ato, në krahasim me vendet e tjera të rajonit. Cilat janë problemet që mund të lindin nga rritja e shpejtë e deficitit të buxhetit Pavarësisht përgjysmimit të tatim fitimit nga 20% në 10%, duke nisur nga janari i vitit 2008, buxheti i vitit 2008 paraqet shifra optimiste përsa i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of