Rreziqet e zhvillimit urban

03/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Interviste me Prof. Dr. Mehmet ZAçAJ/ Hartografimi gjeomjedisor pjese e plote e vleresimit te territorit Para se te shtrohet nje rruge, te perdoret toka bregdetare apo bujqesore e urbane (te ndertohet nje komleks turistik ne bregdet, te kryhet ndonje ndertim i madh biznesi), apo te planifikohet depozitimi i mbeturinave, mjaft i rendesishem eshte vleresimi i territorit, qe ne gjuhen shkencore njihet me vleresimi i hapesires gjeografike. Proces qe eshte mjaft i rendesishem dhe ne parandalimin e permbytjeve apo erozionit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of