Rreziqet fiskale në rritje, përfshirë PPP-të

06/07/2020 9:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFMN, kundër amnistisë dhe heqjes së tatimfitimit për bizneset e vogla Një ekip i Fondit Monetar Ndërkombëtar ka përfunduar një vizitë në distancë në Shqipëri. Ndër gjetjet paraprake të publikuara, FMN është shprehur kundër amnistisë fiskale, pasi ajo krijon mundësi për pastrim parash dhe evazion, si dhe ka shprehur shqetësimin e heqjes së tatimfitimit për bizneset e vogla, duke rekomanduar që pragu i TVSH-së dhe tatimfitimit të unifikohen në një nivel të studiuar mirë. “Kemi ndjekur me shqetësim një propozim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of