Rreziqet nga euforia e aeroporteve

29/03/2021 10:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Qeveria është përfshirë së fundmi nga një eufori koncesionesh. Pas PPP-ve në rrugë, radha është e aeroporteve. Së fundmi u shpall fituesi për aeroportin e Vlorës dhe u njoftua se gara për Sarandën do të hapet shpejt. Kukësi është ende në proces rehabilitimi. Efektet pozitive që lakohen për këto projekte, zbehen tërësisht nga rreziqet në horizont, në afatgjatë. Së pari është rreziku i financimit të tyre nëpërmjet garancive nga paratë e taksapaguesve. Së dyti, rreziku që të përfundojnë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of