Rriten Brent dhe WTI

01/06/2017 9:08 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunaur shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë ëpr naftën e papërpunuar amerikane, WTI, avancuan me 0.9 për qind dhe u tregtuan me 48.75 dollarë për fuçi, duke lënë pas humbjen prej 2.7 për qind në sesionin e kaluar.

Treguesit referencë për naftën e papërpunaur europiane, Brent, avancuan me 1.7 për qind dhe u tregtuan me 51.16 dollarë për fuçi, duke lënë humbjen prej 3 për qind të një dite më parë.

Indeksi i çmimeve të arit u rrit me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1.2666.18 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of