Rriten Brent dhe WTI

27/06/2017 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 30 cent ose me 0.7 për qind dhe u tregtuan me 43.68 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 35 cent ose me 0.7 për qind dhe u tregtuan me 46.18 dollarë për fuçi.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of