Rriten Brent dhe WTI

24/04/2018 9:34 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 53 cent ose me 0.8 për qind dhe u tregtuan me 69.17 dollarë amerikanë.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 36 cent ose me 0.5 për qind dhe u tregtuan me 75.27 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1.325.70 dollarë amerikanë për fuçi.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of