Rriten bursat amerikane

24/08/2020 5:57 PM 0 komente

Apple Inc u rrit 2.7%, duke kaluar nivelin e 500 dollarë për aksion për herë të parë, duke ndikuar në rritjen më të madhe për tre indekset kryesore të aksioneve.

S&P 500 dhe Nasdaq arritën nivele të reja të larta të hënën, të nxituara nga zhvillimet teknologjike dhe miratimi nga SH.B.A-të për përdorimin emergjent të plazmës së gjakut në trajtimin e pacientëve COVID-19.

Facebook Inc, Amazon.com Inc, Microsoft Corp dhe Google-prind Alphabet Inc që së bashku me Apple përfaqësojnë gati një të katërtën e kapitalizimit të tregut të S&P 500, u rritën midis 0.9% dhe 3.5%.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of