Rriten bursat aziatike

17/03/2015 10:10 AM 0 komente

Bursa e Tokios ka mbyllur me sukses një periudhë 15 vjeçare në nivele tjetjet të larta këtë të martë. Një rritje e tille ka ardhur edhe si pasojë e fitimeve në aksionet amerikane dhe ato evropiane.

Indeksi i aksioneve të Nikkei u rrit me 0.1 % në 19,479.89, niveli më i lartë që nga prilli i vitit 2000.

Indeksi Topix u rrit me 0.8% në 1,570.50, ndërsa indeksi JPX-Nikkei 400 u rrit me 0.9% në 14,303.11.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of