Rriten çmimet e naftës

03/07/2018 9:14 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.83 për qind dhe u tregtuan me 77.94 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.87 për qind dhe u tregtuan me 74.58 dolllarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,243.39 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of