Rriten çmimet e naftës

13/12/2018 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të enjteje.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 18 cent dhe u tregtuan me 51.33 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rrit me 29 cent dhe u tregtua me 60.44 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me më pak se 0.05 për qind dhe u tregtua me 1,246.23 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of