Rriten fitimet për grupet e mëdha

04/11/2019 11:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas një stanjacioni vitin e kaluar, grupet më të mëdha në vend panë një rritje të fitimeve, duke iu gëzuar avantazheve të ekonomisë së shkallës, marrjes së pjesës së tregut nga të vegjlit dhe diversifikimit në aktivitete të ndryshme. “Balfin” dhe “Kastrati”, janë dy grupet me fitime më të larta në vend. Ndryshe nga renditja sipas të ardhurave, ku në vitin 2018, kryesimin e mori “Kastrati”, në renditjen sipas fitimeve, mbizotërimi është absolut i “Balfin”. Shqipëria duhet se po bëhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of