Rriten importet e naftes

19/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në mungesë të energjisë elektrike bizneset kanë preferuar të vënë në përdorim gjeneratorët për të mos ndërprerë aktivitetin e biznesit të tyre. Pikërisht përdorimi në masë i gjeneratorëve ka bërë që gjatë muajit gusht të zhdoganohen plot 45 mijë e 579 ton karburante. Krahasuar me një vit më parë janë zhdoganuar gati 12 mijë ton karburante më shumë ose e shprehur në përqindje, gati 36% më shumë. Mungesa e energjisë elektrike dhe zëvendësimi i saj me gjeneratorë ka një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of