Rriten presionet inflacioniste ne eurozone

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Presionte inflacioniste në eurozonë kanë shënuar rritjen më të madhe në pothuajse një dekadë, teksa shtimi rekord i prodhimit në Gjermani dhe rritja e besimit të biznesit kanë fuqizuar shanset për një rimëkëmbje ekonomike në rajon, sipas vëzhgimeve të fundit, që monitorojnë nga afër aktivitetin e biznesit. çmimet e vendosura nga kompanitë e eurozonës u rritën këtë muaj me ritmet më të shpejta që nga korriku i vitit 2008, sipas indeksit të blerjes së menaxherëve. Përshpejtimi në presionet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of