Rriten te rejat, bien te vjetrat

04/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTaksat e reja per karburantin dhe vitet e perdorimit po ulin kerkesen per automjete te perdorura. Tregu i makinave te reja ka nisur te ndjeje shtimin e kerkesave. Ervin KOCI Tregu i automjeteve në vendin tonë këtë vit duket se e ka “ulur pak shpejtësinë”. Shkak për këtë janë bërë ndryshimet në ligj dhe taksat e shtuara që qeveria po aplikon, sidomos për mjetet e përdorura. Sipas ekspertëve të këtij sektori, janë pikërisht taksat e reja që kanë bërë që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of