Rritet biznesi, zgjerohen pistat

30/12/2019 8:46 PM 0 komente

Rritja e numrit të shoqërive ajrore që fluturojnë nga/drejt Tiranës ka shtuar edhe investimet në zgjerimin e shtimin e pistave të ulje-ngritjeve në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës. Pavarësisht projekteve të aeroportit të Kukësit dhe së fundi të Vlorës, TIA mbetet monopol për fluturimet ajrore civile drejt/nga Shqipëria dhe do të vijojë të mbetet në këtë pozicion edhe për disa vite. Ndërkohë shifrat tregojnë rritje të numrit të pasagjerëve që i janë afruar shifrës së 3 milionë pasagjerë në vit që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of