Rritet çmimi i naftës, arrin 59.01 dollarë për fuçi

19/03/2019 8:36 AM 0 komente

Çmimet e naftës janë afër nivelit më të lartë të 2019, mbështetur nga shkurtimet e furnizimit të udhëhequr nga OPEC . Sanksionet e SHBA kundër prodhuesve të naftës Iranit dhe Venezuelës, gjithashtu po rritin çmimet, ndonëse tregtarët thanë se tregu mund të kufizohet nga rritja e prodhimit të SHBA.

Të ardhurat e SHBA-së në Perëndim me Texas Intermediate (WTI) u rritën 0.1 për qind në 59.01 dollarë për fuçi, afër nivelit të lartë të vitit 2019, 59.23 dollarë arriti një ditë më parë, ndërkohë që të ardhurat e papërpunuara të Brentit ndryshuan pak në 67.58 dollarë, gjithashtu jo shumë larg nga 68.14 dollarë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of