Rritet dollari, bie euro

05/06/2017 9:31 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi me 0.2 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 110.67 dollarë amerikanë per jen, duke lënë pas humbjen prej 0.8 për qind të ditës së premte.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej monedhave më të rëndësishme të grupit u rrit me 0.1 për qind në 96.82 .DXY.

Monedha euro ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1264 euro për dollarë amerikanë.

Ndërsa sterlina ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2868 GBP për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of