Rritet euro, bie dollari

09/11/2017 9:28 AM 0 komente

Monedha euro shënoi rritje mëngjesin e ditës së sotme. Ajo avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1604 euro për dolalrë amerikanë, duke lënë pas nivelin e saj të ulët prej 1.1553 euro për dollarë amerikanë të shënuar në fillim të javës së kaluar.

Dollari i Zelandës së Re avancoi me 1 për qind, duke u këmbyer me 0.6974 NZD për USD.

Dollari amerikan ra me 0.2 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 113.640 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan, që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.1 për qind dhe shkoi në nivelin 94.789 .DXY.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of