Rritet euro, bie dollari

21/03/2019 9:47 AM 0 komente

Euro u rrit deri nga 1.1437 dollarë dhe 1.1448 dollarë gjatë natës, rritja më e fortë që nga fillimi i shkurtit.

Dollari rrëshqiti në 110.47 jen, me 0.6 për qind humbjen e saj brenda natës rënie më të madhe që nga rënia e flash në fillim të janarit. Më vonë ajo u vendos në 110.36.

Këto lëvizje u mbështetën nga mbledhja e djeshme e FED. Fed mohoi se ka braktisur planet për të rritur normat e këtij viti – një sinjal se fushata e saj trevjeçare për normalizimin e politikës mund të jetë në fund.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of