Rritet euro, pas përmirësimit të besimit të biznesit gjerman

25/08/2020 4:49 PM 0 komente

Euro ka fituar pikë ndaj dollarit të martën pasi të dhënat treguan përmirësimin e moralit të biznesit gjerman, dhe ndërsa investitorët po presin të enjten komentet nga Kryetari i Rezervës Federale Jerome Powell në lidhje me rishikimin e kuadrit së politikave të bankës qendrore të Sh.B.A.

Euroja u rrit me 0.33% brenda ditës në 1.1826 dollarë, pasi arriti në 1.1965 dollarë ditën e hënë, më e larta që nga maji 2018.

Indeksi i dollarit ndaj një shporte monedhash ra 0.21% në 93.08.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of