Rritja boterore e cmimeve te ushqimeve

11/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint çmimi i grurit eshte dyfishuar gjate vitit te shkuar dhe ne fakt nuk eshte i vetmi produkt ushqimor qe po tregtohet me çmime ne nivele te larta ne tregjet nderkombetare te mallrave. Gjerat kane shkuar aq keq sa organizatat e ndihmave po rishikojne programet e tyre te ndihmes. Ne Mbreterine e Bashkuar, fermeret e mbarshtimit te derrave kane protestuar ne lidhje me çmimin e ushqimit qe perdorin ne fermat e tyre.  Korrespondeti i BBC Tom Feilden ka hedhur drite […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of