Rritja e çmimeve ka shtuar kërkesën për kredi për shtëpi

14/06/2021 12:54 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAlbert Shehu, Drejtues i Departamentit të Kredive Hipotekore dhe Financimit të Konsumatorit, Banka Kombëtare Tregtare (BKT)   Kërkesa për kredi hipotekore paraqitet në rritje, sidomos pas shtatorit të vitit të kaluar, pohon Albert Shehu, Drejtues i Departamentit të Kredive Hipotekore dhe Financimit të Konsumatorit. Sipas tij, rritja e çmimeve, por edhe shtimi i investimit në banesa më të shtrenjta, si vilat, kanë nxitur më shumë kërkesën nga familjet për kredi bankare. Megjithatë, z. Shehu shprehet se rritja e ndërtimeve dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of