Rritja e cmimit te bukes

18/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Christopher Watts* Nuk ka asnje lloj dyshimi qe çmimet e ushqimeve kane nisur marshimin ne Shqiperi. Inflacioni i produkteve ushqimore ishte 3.0% ne 2007-en; dhe ne janar te ketij viti, shifra ishte 5.0%, e rritur si rrjedhoje e inflacionit te çmimit te bukes dhe drithrave me mbi 25%. Por Shqiperia nuk eshte e vetme. Vitin e kaluar, çmimet e ushqimeve ne mbare Boten u rriten me 4.7% (ritmet me te shpejta te rritjes globale per 14 vjet) te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of