Rritja e përfitimeve të zyrtarëve të Federatës zemëron boshnjakët

22/02/2016 12:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria e entitetit të Federatës së Bosnjës ka zemëruar publikun, duke rritur fshehurazi përfitimet për ministritë dhe këshilltarët e tyre.   Vendimi i qeverisë së Federatës së Bosnjë-Hercegovinës, një nga dy entitetet e Bosnjës, për të rritur disa përfitime ekonomike të ministrive, ka zemëruar shumë boshnjakë. Ata e kanë quajtur vendimin një tjetër provë se elita është më e interesuar në rritjen e privilegjeve të veta se sa të punojë për interesin e përgjithshëm. “Unë nuk shoh asgjë të habitshme […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of