Rritja e pragjeve cenon barazinë mes tatimpaguesve dhe mund të favorizojë evazionin

28/09/2020 11:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet eksperti dhe konsulenti i çështjeve fiskale, Eduart Gjokutaj   Eksperti dhe konsulenti i çështjeve fiskale, Eduart Gjokutaj, thotë në një intervistë për revistën “Monitor” se rritja e pragjeve përjashtimore për tatimfitimin dhe TVSH-në do të kenë si efekt të parë uljen e bazës tatimore, që, sipas tij, edhe tani është e ulët, për shkak të informalitetit të lartë. Zoti Gjokutaj mendon se aplikimi i kësaj mase nuk duhet të shoqërohet me tërheqje nga përpjekjet për të luftuar evazionin dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of