Rritja e tregut të sigurimeve do të jetë e lidhur ngushtë me rimëkëmbjen ekonomike

18/01/2021 8:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Klaidi Çitozi, drejtor i përgjithshëm i Sigma Interalbanian Vienna Insurance Group   Klaidi Çitozi, drejtor i përgjithshëm i Sigma Interalbanian Vienna Insurance Group (SIVIG), thotë se tregu i sigurimeve ishte ndër segmentet më të prekura të tregut financiar. Sipas tij, efektet e krizës u ndien sidomos në portofolin e sigurimit të aksidenteve dhe pronës, për shkak të pezullimit të punës në disa sektorë të industrisë, si dhe te kartoni jeshil, polica kufitare, sigurimi i avionëve dhe anijeve, për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of