Rritja e turizmit në Bosnjë kënaq biznesin, por polarizon vendasit

29/08/2016 4:09 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

Abdulah Al Sanousi shijon flladin dehës në apartamentin e resortit luksoz që ndodhet jashtë Sarajevës, apartament të cilin familja e tij e bleu për t’i shpëtuar të nxehtit përvëlues të Kuvajtit, duke u bërë kështu një prej mijëra blerësve të rinj të Gjirit, ku investimet e këtij të fundit polarizuan opinionin vendas. Ata zbuluan Bosnjën malore, ku gjysma e popullsisë është myslimane, pas “Pranverës arabe”, e cila destabilizoi shumë destinacione tradicionale të pushimeve të tilla si Libia, Tunizia dhe Egjipti. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of