Rritja më 2021, projeksionet nga 0,5-8%  

29/06/2020 9:11 AM 0 komente

Në nëntor të vitit të kaluar, Shqipëria u godit nga një tërmet me përmasa të mëdha, më i fuqishmi që kishte njohur në 60 vitet e fundit. Ai dëmtoi infrastrukturën fizike të mijërave banesave në Shqipërinë e Mesme, duke lënë një ngarkesë shtesë në përballje me pasojat e COVID-19. Në vjeshtë 2019, rritja e parashikuar e PBB-së për vitin 2020 ishte 4% sipas FMN, 3.4% sipas OECD-së dhe 4,1% sipas qeverisë shqiptare. Ndërsa në prill të vitit 2020, rritja e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of