Rritja pa rritje e Shqipërisë

22/05/2017 12:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRajoni na e kalon në gjithë treguesit e tjerë të ekonomisë reale, sidomos pagat… Shqipëria, në vitin 2016, rezultoi me ritmet më të larta të rritjes ekonomike në rajon dhe investimet ndër më të larta të huaja, sipas të dhënave krahasuese të Komisionit Europian. Vendi ynë u zgjerua me 3.5%, e dyta ishte Kosova me 3.4%, ndërsa Maqedonia, Mali i Zi, Serbia, Bosnjë-Hercegovina panë të gjitha rritje nën 3%. Edhe për Investimet e Huaja Direkte, Shqipëria ishte ndër performueset më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of