Rritja, sërish nën potencial

11/02/2013 4:17 PM 0 komente

Banka e Shqipërisë paralajmëron se do të kemi një ekonomi me konsum të plogësht dhe investime të limituara private. Viti 2013 do të jetë i vështirë, me rritje ekonomike nën potencial. Edhe eksportet pritet të regjistrojnë një performancë më negative, si pasojë e situatës në Eurozonë dhe përqendrimit të tyre në shumë pak produkte Rritja ekonomike e vitit 2012 parashikohet të jetë nën nivelin 2%. Lajmi bëhet i ditur nga ekspertë të Bankës së Shqipërisë gjatë prezantimit të raportit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of