Rritje 12% për 6-mujorin / Covid-19 nuk e ndal përpunimin e mallrave në porte

06/07/2020 9:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdonëse për gati tre muaj, ekonomia dhe lëvizja e popullatës ishin pothuajse të bllokuara, në Portin e Durrësit nuk është ndalur puna në asnjë moment. Të dhënat zyrtare nga Autoriteti Portual i Durrësit bëjnë të ditur se përpunimi i mallrave është rritur. Që nga fillimi i këtij viti, në Terminalin e Mallrave Gjenerale (TMGJ) të portit të Durrësit janë përpunuar 137 anije tregtare me afro 414 mijë tonë mallra gjithsej. Nga të dhënat e Sektorit të Statistikave, mësohet se shifra […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of