Rritje e lehtë e tregut të automjeteve të reja

21/09/2020 11:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tregtimi i automjeteve të reja dhe i pjesëve të këmbimit ishte në rritje të lehtë në 2019-n. Sipas të dhënave nga Automobile Club Albania (ACA), u targuan gjithsej 3,234 automjete të reja, me një rritje prej 6% në krahasim me një vit më parë. Ndonëse në rritje, pesha e automjeteve të reja mbetet tepër e ulët në raport me të përdorurat. Po në 2017-n u targuan rreth 47 mijë automjete të përdorura.   “Autostar Albania” është operatori më i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of