rRizgjimir i ndertimit

11/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Pas nje periudhe apatie sektori i ndertimit po jep sinjalet per nje “rizgjim”. Interesi per blerje apartamentesh eshte ne rritje dhe agjentet imobilare parashikojne nje rritje te metejshme te çmimeve Vetem pak vite me pare zona e “Unazes se Re” ne kryeqytet ishte padyshim “non-grata” per shume banore te Tiranes. Pakkush drejtohej nga kjo zone per te banuar dhe shume te pakta ishin ndertimet e reja. Por sot panorama eshte krejt tjeter. Pallate shumekatesh, te shumte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of