Rruga e ngadalshme e Kosovës drejt BE-së

30/10/2017 11:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPerspektiva europiane dhe procesi i integrimit të Kosovës në Bashkimin Europian, në vazhdimësi mbetet pjesë e diskursit të zyrtarëve të institucioneve të Kosovës, si dhe të zyrtarëve të vetë BE-së, por dinamika e këtij procesi nuk i ka përmbushur zotimet e të dyja palëve lidhur me këtë proces, vlerësojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të pozitës dhe opozitës. Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Integrime Europiane, Blerta Deliu-Kodra, deputete e Partisë Demokratike të Kosovës, parti kjo brenda koalicionit qeverisës, thotë për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of