Rruga që duhet ndjekur…

22/05/2017 3:55 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Matteo Colangeli, drejtor i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim për Shqipërinë   Vetëm pak ditë më parë BERZH publikoi raportin vjetor për parashikimet ekonomike dhe Shqipëria vlerësohet të ketë ecuri pozitive… Ecuria ekonomike e rajonit të Ballkanit Perëndimor është e lidhur ngushtë me situatën politike. Janë disa vende që po vuajnë prej kohësh nga mungesa e stabilitetit politik dhe kjo sjell pasoja negative në perspektivën ekonomike. Kjo perspektivë është aktualisht pozitive për Shqipërinë. Ne parashikojmë një rritje ekonomike […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of