rThembra e Akilitr te cmimeve

25/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rritja e çmimit te bukes, vajit e ndonje malli tjeter ushqimor, ishte dhe mbetet “thembra e Akilit” ne debatin ndermjet forcave politike, por ne rast se studiohen me kujdes botimet e Bankes se Shqiperise, ne nje broshure te saj te vitit 2007, do te ndeshesh me fjalen e Guvernatorit Ardian Fullani ku, nder te tjera, ai thote: “Banka e Shqiperise eshte Banka Qendrore e Shtetit, e cila ka si objektiv kryesor te ruaje stabilitetin e çmimeve, duke kontribuar keshtu, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of