rTregu i dijesr

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Zbatimi i programit të liberalizimit të arsimit të lartë universitar pas viteve 2005, siç dihet, solli rritje të numrit të studentëve, numrit të të diplomuarve, numrit të universiteteve private dhe sidomos të reklamave të tyre në median shqiptare. Një zhvendosje interesante, por e pritshme, është vërejtur në mesazhin që përçojnë këto reklama, për të tërhequr klientë (lexo: studentë). Fokusi është zhvendosur nga reklamimi i komoditetit të ambienteve të mësimdhënies / mësimnxënies tek cilësia e pretenduar e mësimdhënies / mësimnxënies. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of