Ruajtja e shëndetit financiar të qeverive gjatë koronavirusit

20/04/2020 12:13 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Richard Hughes/ Resolution Foundation   Shumë e kanë përshkruar shpërthimin e koronavirusit si një tronditje të pashembullt ndaj ekonomisë globale. Qeveritë në të gjithë botën po përpiqen të reagojnë sa më parë, si në drejtim të politikës monetare ashtu edhe asaj fiskale, të cilat kanë marrë një goditje nga ky virus me pak të dhëna dhe pak shembuj të ngjashëm në të kaluarën ku mund të bazohen. Kjo gjë që ua vështirëson atyre më shumë punën për kalibrimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of