Ruajtja e vendeve te punes ne Europe TITULLI Dhimbje dhe kenaqesi

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Punë pa pagë për disa punonjës dhe pagesë pa punë për disa të tjerë Këtë muaj, aksionerët e British Airways do të shijojnë punën falas të drejtorit të përgatitur për betejë dhe shefit të financës, teksa ata të dy po japin ndihmesën e tyre të vogël në uljen e kostove duke hequr dorë nga paga mujore, shkruan The Economist. Pak ditë më parë, firma u bëri thirrje punonjësve të tjerë të dilnin vullnetarë të punonin gjithashtu për një periudhë kohe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of