Rumani/ Agjencia S&P ul vlerësimin për parashikimin e kredisë në negativ

23/12/2019 11:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAshtu siç është publikuar edhe në disa prej gazetave më të rëndësishme në Rumani, sipas agjencisë së vlerësimit S&P 500, devijimet e mëdha të shpenzimeve nga qeveria e mëparshme, e kanë detyruar qeverinë aktuale të Rumanisë të rishikojë objektivat e saj të PBB-së fiskale për vitin 2019 dhe 2020 përkatësisht në 4.3% dhe 3.5%, nga 2.8% dhe 3%, përkundrejt sfondit të një ekonomie në ngadalësim. Edhe pse qeveria rumune u shpreh se parashikon që një konsolidim fiskal i qëndrueshëm të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of