Rumani / Angazhim për të eliminuar qymyrin deri në 2032

21/06/2021 10:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRumania do të eliminojë qymyrin deri në vitin 2032 dhe do të miratojë një ligj nga mesi i vitit 2022, për të adresuar mbylljen e minierave dhe për të miratuar masa socio-ekonomike për të mbështetur komunitetet e qymyrit dhe riaftësimin e punëtorëve, sipas planit zyrtar të rimëkëmbjes së vendit. Dokumenti i miratuar së fundmi, planifikon një rritje në pjesën e burimeve të ripërtëritshme të energjisë, nëpërmjet investimeve në prodhimin e energjisë së erës në tokë dhe në det të hapur. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of